• Üye Ol

HOŞ GELDİNİZ

Soru bankasında sorular sorabilir, sorulmuş sorulara cevap yazabilirsiniz, Öğrenirken eğlenecek, Eğlenirken öğreneceksiniz.

Hoş geldiniz, OptisyeninSesi Soru Bankası; sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Sordukça ve cevapladıkça puanınız yükselsin. Detayları öğrenmek için tıklayınız.

Progresiv Camlar hangi görme kusurları içindir?

1 cevap

+1 oy
Asil kullanim alani uzagi ve yakini goremeyen genellikle 40 yas ve uzeri kisiler icindir. Bazi ozel kullanim alanlari vardir fakat. Ornek vermek gerekirse uzagi gormekte sorunu olmayan bir bankaciya yakina bakarken surekli gozluk cikartip takmamasi icin ve bilgisayar basinda cok vakit gecirdigi icin uzaklari numarasiz mavi veya standart filtreli bir prograsif yapabilirsin. Yada yakin ve uzakta hicbir problemi olmamasina ragmen telefon tamircisi gibi birisine ara numaralarda uzak numarasiz yakin 0.40 derece gibi cam yapabilirsin. Boylece aksama kadar ışık altinda surekli yakina odaklan - uzaga odaklan yaparken yakin icin goz kaslari daha az kasilacaktir. Buda onun daha az goz ve bas agrisi cekmesi gibi bircok sikayetini azaltacaktir.
23 Mart 2016 Murat köse cevapladı
...